تبلیغات در اینترنتclose
مشکلات معمول روکش ایمپلنت

زمان جاری : سه شنبه 01 بهمن 1398 - 1:01 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمارسال پاسخ
تعداد بازدید 7
نویسنده پیام
nikoo2020 آفلاین


ارسال‌ها : 43
عضویت: 30 /11 /1397


مشکلات معمول روکش ایمپلنت
نشستن نا کامل روکش برروی اباتمنت و ایمپلنت
به علت قرارگیری زیر لثه روکش ایمپلنت به خصوص در نواحی قدامی معمولا چک کردن نشستن کامل و صحیح روکش با چشم غیر ممکن است. نشستن ناکامل روکش برروی اباتمنت ایمپلنت باعث ایجاد یک پله (step) و یا (gap) در زیر لثه می شود که بسیار مستعد به گیر جرم و پلاک می باشد و در نهایت باعث التهاب مزمن در بافت های لثه اطراف ایمپلنت می شود در مواردی که لثه نازک باشد نشستن نا کامل باعث ایجاد فیستول در لثه می شود.
علل مختلف عدم قرارگیری صحیح روکش برروی اباتمنت ایمپلنت:


تماس های شدید با دندان مجاور .
روکش با سایز بزرگتر.
عدم قرار دهی صحیح اباتمنت برروی ایمپلنت.


برای پرهیز از این مشکلات نشستن روکش هرجا که ممکن باشد باید با چشم کنترل شود و در غیر این صورت حتما یک رادیوگرافی (عکس) قبل از چسباندن روکش تهیه شود. در صورتی که بافت های لثه اطراف سفید شونده (blanch) می تواند دلیل برعدم نشستن مناسب روکش باشد.
در مواردی که بافتها اضافه هستند می توان از لیزردیود برای کاستن حجم داخلی لثه استفاده کرد تا فضای کافی برای صحیح نشاندن روکش فراهم شود ولی بهتر است از الکتروکوتری در این موارد هر گز استفاده نشود.
نشستن ناکامل اباتمنت برروی ایمپلنت
عدم نشستن صحیح اباتمنت برروی ایمپلنت باعث مشکل در نشستن روکش برروی اباتمنت می شود و علاوه بر آن باعث فشار بر پیچ اباتمنت و شل شدن مرتب اباتمنت می شود که در نهایت باعث التهاب و تحلیل استخوان می شود.
علل عدم نشستن پیچ اباتمنت برروی ایمپلنت:


عدم قرار گیری درست هگز اباتمنت در ایمپلنت.
گیرافتادن لثه بین اباتمنت و ایمپلنت.
وجود کمی استخوان برروی ایمپلنت.


تاثیر نشستن صحیح اباتمنت باید قبل از سفت کردن پیج آن با آچار توسط عکس رادیوگرافی انجام شود. اگر بافتی در بین اباتمنت و ایمپلنت گیرافتاده باشد به راحتی توسط پانچ بافتی و یا تیغ جراحی تحت بی حسی برداشته می شود. در این موارد استفاده از ابزار های دستی بر چرخش (روتاری) به علت احتمال آسیب کمتر به ایمپلنت ارجح است.
توصیه ها:


    پس از تحویل پروتز حتما در ۳ ماه بعد بیمار یک بار ویزیت شود.
    نسبت به نشستن صحیح روکش و اباتمنت و رادیوگرافی مطمئن شوید.امضای کاربر : اجرای بتن رنگی،کاردرمانی در منزل،دریچه فن کوئل،باکس پیک موتوری،فروش پروفیل آلومینیوم،
چهارشنبه 13 آذر 1398 - 14:50
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :

theme designed for MyBB | RTL by MyBBIran.com